.

PowerCoil 3528-5/16X1.0DP BSW 5/16 x 18 x 1.0 D Жица Тема Внесува 10 Парчиња

PowerCoil 3528-5/16X1.0DP BSW 5/16 x 18 x 1.0 D Жица Тема Внесува 10 Парчиња

DEN 158.64

Тековен
Во магацинот.

Достапна во слободен работи (мимика стандардна тема) или во тема за заклучување (спречување на завртки од вибрации лабава).Се користи за поправка на оштетени или истрошени теми, тие исто така може да се користи за креирање на нови посилни теми во оригинална опрема.Како машки конец поминува низ овие зафат калеми, заклучување станови се раселени така exerting радијална притисок или преовладува вртежен момент од машки конец.Ова се постигнува со дејството на еден или повеќе polygonal зафат калеми поставен во внесува l ength, кои имаат радијални притисок од машки конец.Секој зафат серпентина се состои од голем број на tangential заклучување акорди што штрчи во внатрешноста на помали дијаметар на нормален слободен работи калеми.Завртка Заклучување со Завртки за заклучување (или преовладува вртежен момент) инсерти се на одредена вредност во апликации кои се предмет на ефектите на цикличното вибрации или влијание.Забелешка : препорачливо е само затвори ги собере позлатен или подмачкано завртки или завртки се користи со завртка заклучување влошки.Во прилог на придобивките дадена од страна на слободен работи инсерти, Power Coil завртка заклучување внесува нудат дополнителна безбедност на преовладува заклучување вртежен момент.Нивниот уникатен дизајн обезбедува супериорни теми чија соединение извршување не можат да бидат копирани од било која друга единствен прицврстување метод.Бесплатни Работи Произведени од прецизност профилирани аустенитно нерѓосувачки челик жица рана во спирален спирала, Power Coil слободни работи внесува имаат пролет како појава.

Параметри на производот