.

Oumefar Квалитетот на Водата Тестер Професионални LCD Дисплеј Мерење Уред Спроводливост Монитор за Електроника Индустрија за Фармација за Пијалоци

Oumefar Квалитетот на Водата Тестер Професионални LCD Дисплеј Мерење Уред Спроводливост Монитор за Електроника

DEN 777.36

Тековен
Во магацинот.

Има автоматска температурна компензација функција. 【ДОБРА ФУНКЦИЈА】На метар со точни мерења, стабилно работење и одржување на слободни, така што Тоа е идеална помошен инструмент на различни видови на мали чиста вода опрема.Лесно читање во темна животната средина.5% (FS) Стабилност : ±2 X10 -3 Работен Притисок : 0~0.Има автоматска температурна компензација функција.Онлајн монитор може да се следи електричната спроводливост во секое време, повеќе погодно. 【ЕДЕН ДОПИР КАЛИБРАЦИЈА】На активирање, тестер калибрира крајот-точка автоматски на пропишаните стандардни решение.Може да се замрзне екранот за леснотија на читање и снимање. 【ЛЕСЕН И ПРЕНОСЛИВ】Вода спроводливост тестер има компактни димензии, лесен и пренослив со LCD дисплеј за јасен и лесен за читање. 【ЛЕСЕН И ПРЕНОСЛИВ】Вода спроводливост тестер има компактни димензии, лесен и пренослив со LCD дисплеј за јасен и лесен за читање.8 ft или на друг начин договорените Услови на Животната средина : Температура : 0-50℃ Влажност : ≤85% RH Напојување : AC напон 220 V±10% 50 / 60 Hz Димензии : Прибл.Спроводливост метар широко се применува за мерење и контрола на чиста вода во областа на фармацијата, хемиска индустрија, електронската индустрија, индустријата за храна и пијалоци индустрија.Онлајн монитор може да се следи електричната спроводливост во секое време, повеќе погодно.Функција : 【СИЛЕН И ИЗДРЖЛИВ】Спроводливост метар е направен од висок квалитет на АБС материјал, носат-отпорен, силен и издржлив.9 оз Мерен Опсег : 0~20ms Display Mode : LCD Точност : 1.1 cm-1 постојана опција) Должина на Кабел : 4.

Параметри на производот