.

MICKYU Abacus Математика Играчка Класични Образовни Пребројување на Играчки за Деца со 100 Монистра

MICKYU Abacus Математика Играчка Класични Образовни Пребројување на Играчки за Деца со 100 Монистра

DEN 239.76

Тековен
Во магацинот.

Одобрени CPSIA и ASTM-F963 тест.Не-токсични,еколошки материјал пластични abacus за девојки,години, 10*7*0.4 инчи / 25.5*18*1 см, се Препорачува 3 години и нагоре години.Традиционалните abacus пластични монистра пребројување рамка со светло обоени и монистра.Со прилагодливи стојат,лесен за употреба.Muti-функција abacus,Печатени броеви 1-10,10-100, A,B,C, a,o,e.и да собира, одзема, множи и дели симбол.Пракса за пребројување на гласовите, математика, и фината моторика вештини со една активност ,им помогне на децата да развијат почетокот на математички вештини.За време на превозот, нашите abacus можеби штета.ако сте примиле оштетени, дефект скршени abacus, само нас контакт , ние ќе целосна наплата тоа , и не треба да го вратите до магацинот.ви благодариме.Вие сте во потрага за преносни abacus кој е традиционална, едукативни играчки се дизајнирани специјално за децата до три години.Како стар сметководство пресметување на системот, тоа е прекрасен начин да се разбуди вашето бебе е интерес на познанието на броеви и бои.Пластична abacus со светло обоени и монистра 10 бисери по ред и вкупно 10 редови,100 монистра во вкупно Печатени 1-10,10-100, A,B,C, a,o,e.и да собира, одзема, множи и дели симбол Лесно да се повлече во текот на монистра, преку половите.Голем образовен играчка за вашето дете да игра.Преносни и лесни, го игра нежна .10*7*0.4 инчи/ 25.5*18*1 cm.

Параметри на производот