.

Пластични Клешти Мулти-Функционални Изолирана 1000V Рамен Нос Сечење Клешти за Инсталација и Инструмент Коло Кршење

Пластични Клешти Мулти-Функционални Изолирана 1000V Рамен Нос Сечење Клешти за Инсталација и Инструмент Коло

DEN 522.96

Тековен
Во магацинот.

ИЗОЛИРАНИ ДИЗАЈН Составен изолација ја намалува опасноста од краток спој и е погодна за работа под живеат услови.ВИСОКО ниво на БЕЗБЕДНОСТ Поминале германски квалитет за сертификација, во согласност со IEC60900 висок напон 1000 V прописи за безбедност.ШИРОКА ПРИМЕНА Главно се користи за инсталација и инструмент коло кршење, тоа е многу практична електрични рака алатка.СО ЕРГОНОМСКИ се СПРАВИ ергономски Дизајниран со рачка, удобно да се одржи, напор, енергија, и не се лизга.ПЛАСТИЧНИ МАТЕРИЈАЛИ Направени од високо-квалитетни пластични материјали, трајни, носат-отпорни, и долг животен век.

Параметри на производот