.

ASRock B450M ЧЕЛИК ЛЕГЕНДА Штекер НА4/ AMD Испакнат B450/ DDR4/ Quad CrossFireX/ SATA3&USB3.1/ М 2/ A&GbE/ MicroATX Плоча

ASRock B450M ЧЕЛИК ЛЕГЕНДА Штекер НА4/ AMD Испакнат B450/ DDR4/ Quad CrossFireX/ SATA3&USB3.1/ М 2/ A&GbE/ MicroATX

DEN 2759.76

Тековен
Во магацинот.

Чипсет : AMD Испакнат B450. Слотови : 3x PCI-Express 3.0 x16 Слотови (еден работи на x8, еден работи на x4), 3x PCI Express 2. 0 x16 Слотови (кандидира на x4), 1x PCI Express 2. 0 x1 Слот.Мулти-графика : Поддржува AMD Quad Crossfire и Crossfire Технологија.Оперативен СИСТЕМ - Microsoft Windows 10 64-битна.Аудио : Realtek ALC892 7. 1-Каналот High Definition Аудио КОДЕК со содржини заштита.

Параметри на производот