.

Флеш Мебел Charlestown Виткање Adirondack Стол - Сино - Поли Смола - Внатрешна/Надворешна - Времето Отпорни - Наместете го на 2

Флеш Мебел Charlestown Виткање Adirondack Стол - Сино - Поли Смола - Внатрешна/Надворешна - Времето Отпорни

DEN 4223.76

Тековен
Во магацинот.

Сет од 2 виткање стил Adirondack столици може да се користи во затворени простории или на отворено ви даваат многу потребни на самото место, да се развивам.Дрво се Погледне : Полиестерски смоли состав имитирање на изгледот на дрво, без одржување, нема да чип, кора или splinter; УВ третирани за да се спречи исчезнува.Удобно : Поддршка вертикални решетки назад дизајн, чудни седиште за полулегнал, екстра широк грбот и рацете ублажување на притисокот од вратот и рамениците.Квалитетот на Изградба : 'Рѓа отпорни нерѓосувачки челик, метални навртки; Assembles во под 30 минути со вклучени tools.ПРОИЗВОД МЕРЕЊА : Вкупната Големина : 30.25"W x 34"D x 37"H20.5"W x 19"D x 14.5"H18.5"W x 32"H20.75"H од подот; 11"H од седиштето.Бродови во неколку кутии, може да брод одделно.Боја : Сина | Големина : 2 Pack | Стил : Виткање.

Параметри на производот