.

Кабел Прашања DVI да DVI Кабел за Продолжување (DVI-D Dual Link Продолжување Кабелот) - 6 Стапки

Кабел Прашања DVI да DVI Кабел за Продолжување (DVI-D Dual Link Продолжување Кабелот) - 6 Стапки

DEN 311.76

Тековен
Во магацинот.

DVI следи продолжување кабел со 24+1 (25 пина) DVI конектори е компатибилен со еден link DVI кабел или dual link DVI кабел; DVI машки да се женски кабел има палецот шрафовите на машки приклучок и хексадецимален завртки на женски receptacle да се поврзете DVI кабел.Кабелот Прашања DVI Кабел за Продолжување е дизајниран за да се поврзете на постоечки DVI кабел за да се создаде подолго кабел.НЕ поддржува аналогни видео сигнали, само Дигитален DVI.Важно Забелешки.DVI dual link продолжување кабел (DVI 24+1) се протега на должина на постоечки DVI-D кабел за да се создаде подолго кабел; Поврзете DVI D кабел во тешко да се постигне област зад биро со овој dual link DVI D кабелот.Поврзете се со DVI кабел во тешко да се постигне област зад биро.Оваа DVI машки да се женски кабел има палецот-заострените шрафовите на машки приклучок и хексадецимален завртки на женски receptacle за безбедно поврзување на DVI кабел.DVI-D Продолжување Погодност.Аудио мора да биде пренесен одделно.DVI продолжување кабелот се поврзува на 6 нога монитор DVI кабел, кој беше транспортирана со вашиот екран надзор, се Инсталира за привремени конекции или како постојан PC монитор DVI кабел.Максималната видео резолуција што е ограничен со DVI компјутер порта и поврзан DVI кабел.Максималната видео резолуција што е ограничен со DVI компјутер порта и поврзан DVI cable Does НЕ ги поддржуваат аналогни видео сигнали, само DVI Digital Audio мора да биде пренесен одделно.

Параметри на производот