.

Гориво Инјектор Ракав Првенство Puller Инсталерот за Полнење Компатибилен со Ford 6.0 L/6.4 L Powerstroke Инсталерот го Поставите O-прстени

Гориво Инјектор Ракав Првенство Puller Инсталерот за Полнење Компатибилен со Ford 6.0 L/6.4 L Powerstroke Инсталерот

DEN 3096.72

Тековен
Во магацинот.

/ Ако сте незадоволни со оваа точка, едноставно се врати во 30 дена и да се добие целосна наплата; со 180 дена гаранција. Вметнете ја допрете дел во инјектор првенство тогаш чудак на гром надолу.Пакет : 1*Електричниот Приклучок За Смена Алатка, 1*Ракав Installer, 1*Puller (Комплетна Инјектор За Гориво Печат Колекции).4 инјектор ракав смена спречува фрустрацијата на постоење на инјектор ракав постојано се намалува исклучување на крајот на алатката, додека се обидува да се движи во позиција во главата на цилиндерот. Стави отстранување тоа во инјектор првенство и држи ги на куп, а потоа стегнете орев на алатката да се повлече купот надвор.4 L powerstroke дизел мотор 2003~2010 година.Забелешка : Овие инјектор чаши се изработени од тврд челик и имаат тенденција да биде тешко да го допрете, кога допрете станува оштетени или се носи со текот на времето, може да се купат евтини допрете го на локалните хардвер продавница што е спротивно на замена на скапа и не-лесно-достапни посебни tool.4 L Powerstroke Инсталерот го Поставите O-прстени за Апликација : Одговара Компатибилен со Ford 6. Пакет : 1*Електричниот Приклучок За Смена Алатка, 1*Ракав Installer, 1*Puller(Комплетна Инјектор За Гориво Печат Колекции).By инсталирање на овој 6.Со Користење На Чекори : 1.Како на сликата покажува.Изградена од висок стандард на челик, доволно силна, рѓа-отпорни и трајни производи за долгорочна употреба.Користете го допрете го за да се направи теми во внатрешноста на инјектор чаша; се повлече од инјектор првенство преку puller; инсталирате нов ракав/чаши со помош на ракав инсталерот.

Параметри на производот