.

Дрвени Wobble Рамнотежа Одбор Валдорф Играчки Рамнотежа Одбор Дете Јога Одбор Заоблен Одбор - Дрвени Рокер Одбор 35 Инчи

Дрвени Wobble Рамнотежа Одбор Валдорф Играчки Рамнотежа Одбор Дете Јога Одбор Заоблен Одбор - Дрвени Рокер Одбор

DEN 1975.20

Тековен
Во магацинот.

РАЗВИВАЊЕ на ДЕЦА СИЛА : дрвена табла за балансирање на неговото создавање се должи на заедницата.Таа го стимулира vestibular system, што е од големо значење за општиот развој и учење.Тоа го поддржува мускулите одговорен за правилно држење на телото се развива чувство на рамнотежа.МУЛТИ-НАЧИНИ НА ИГРА : Деца може да се игра оваа рамнотежа на табла со нивната имагинација.Децата може да карпа, го користите како автомобил песна, мост, слајд, рамнотежа зрак, излегувајќи столче, одмор или за читање на самото место, тунел, кукла лулка.Можностите се бескрајни!Ве молиме НЕ удирајте го работ на рамнотежа одбор на теренот или тешко објекти, спротивно на рабовите ќе попуштат.ГОЛЕМИНА на&ТЕЖИНА : Мерки 32 инчи долго, 11.8 инчи широка и 7 инчи висок на највисоката точка.Тоа е 0.66 инчи дебела.Да им овозможат да се поддржи 220kg/485lbs!.ОДБОРОТ МАТЕРИЈАЛ : висок квалитет на природен буковата и борови дрва,еколошки пријателски лакови.Дрво има уникатна боја, текстура, жито, и минерални модели во надворешниот слој.Овие варијации кои го прават секој одбор една од еден вид.ОДЛИЧЕН КВАЛИТЕТ на УСЛУГА : Затоа што нашите производи се направени од дрво, па тоа е лесно да се биде прекината за време на транспортот.Ако примите рамнотежа одбор дрво edge е оштетен, ве молиме не двоумете се да контактирате со нас слободно!Ние би сакал да ви помогне со било какви проблеми во трансакцијата.

Параметри на производот