.

SharkBite 24987A SB Услуга Стоп 1/2X1/2X1/4 RT РС, 1/2 x 1/2 x 1/4 (3/8 OD), Месинг

SharkBite 24987A SB Услуга Стоп 1/2X1/2X1/4 RT РС, 1/2 x 1/2 x 1/4 (3/8 OD), Месинг

518.16
DEN 378.00 -27 %

Тековен
Во магацинот.

ИНСТАЛИРА ВО СЕКУНДИ : 1/2 инчи x 1/2 x 1/4 инчи Tee Стоп Вентил не бара специјални алатки, без лемење, не crimping или лепак.Само притисни за да креирате вдп печат.ПЕРФОРМАНСИ : Номинална 200 PSI и 200 Степени Ф Употреба во вода за пиење и hydronic греење апликации.VERSATILTY : Shark Bite поврзува Бакар, PEX, CPVC, и ЈП-RT Цевка во која било комбинација.КВАЛИТЕТ : Само Shark Bite за квалитет и перформанси е поле-докажано со повеќе од 550 милиони конекции.Shark Bite е само притисни-за-поврзете бренд отколку што може да се обезбеди чиста, течење-бесплатна конекција.СТАНБЕН и деловен : Сите Shark Bite фитинзи ги исполнуваат истите стандарди за комерцијални и станбени објекти, водоводни системи и апликации.Големина : 1/2" x 1/2" x 1/4" (3/8" OD) SB Оваа Shark Bite Tee Стоп ви овозможува лесно и без никаков напор допрете во тековната или нови водоводни линија и да ја стартувате 1/4" компресија линија до крај тела.Го прави лесно да додадете овлажнител, машина за миење садови, мраз создателот, тапа инсталација или тоалетни инсталација на нови или постоечки линија.Алтернативно, може да се користи како седло вентил.

Параметри на производот