.

Мини-Рамбо 1.3 3D Принтер Одбор за Контрола

Мини-Рамбо 1.3 3D Принтер Одбор за Контрола

DEN 926.40

Тековен
Во магацинот.

3 Thermistor приклучоци,Моторни Возачи,4 A4982 1/16 microstep моторни возачи(2 конекторите на Z за Prusa Mendel и други двојно Z печатач дизајни).Овој одбор е со седиште надвор Рамбо, МЕГА дизајн, како и работата на Rep Rap заедница,Таа има 4 stepper возачи и 4 mosfet вклучен излези.) - 4 излези (1 Екструдер, 1 КРЕВЕТ, 2 ниска моќност (фан,итн) Ниско отпор mosfets за кул работи led Индикатор за секој канал.

Параметри на производот