.

Младите Off-Road Мотоцикл Шлемови,Децата Шлемови за Off-Road Motorcross и Планински Велосипеди,Удобно и мала Тежина, ТОЧКА Квалитет, Сертификација,Зелена,M

Младите Off-Road Мотоцикл Шлемови,Децата Шлемови за Off-Road Motorcross и Планински Велосипеди,Удобно и мала

DEN 1644.96

Тековен
Во магацинот.

★Погодни главата големина : S : 55-56cm, M : 57-58cm, L : 59-60cm. ★Висока јачина на ABS школка + EPS бафер слој, цврсти и издржливи, прилагодлив брадата рака (брзо ослободување), поставата е целосно пренослив, лесен за чистење, меки и удобни, дише. ★Шлем тежи околу 950g (2.1 LB).На лесни шлем ќе не направи вашата глава замор дури и ако се носи за долго време. ★Безбедност сертификација : сад : DOT, FMVSS-218 безбедност стандард сертификација / обезбедувајќи одлична сигурност и висок квалитет на технологија. ★Погодни за млади, момчиња и девојки, погоден за мотоцикли/велосипеди/скутери/karting/ATV/издржливост дербито/скијање/надолу/итн.Безбедност.Убава шлем е најдобар подарок за децата.Големина На : Medium | Боја : Зелена.

Параметри на производот