.

Менструалниот Чаши-Мек,Флексибилен,Медицински-Одделение Силиконски ,Период Чаши со Складирање Торба (Мал Диск)

Менструалниот Чаши-Мек,Флексибилен,Медицински-Одделение Силиконски ,Период Чаши со Складирање Торба (Мал Диск)

DEN 239.76

Тековен
Во магацинот.

Удобен За Носење и Лесно Да се Отстрани - Лесно контрола матични за олеснување на отстранување и риџ-помалку тело, па тоа е едноставна и лесно да се чисти.Течење Слободно и безбедно да се носи во текот на ноќта.Нежно Супер Меки Медицински-Одделение Силиконски - флексибилен, лесен за да вметнете и удобен за носење.Совршен за оние со мочниот меур нестабилност или непријатност со поцврст чаши.Заштедат Пари и да биде Одржлив – Со соодветна грижа, еден куп може да се користи за многу години, така да нема повеќе скапи тампони и санитарни салфети што завршуваат како депонија.КВАЛИТЕТНИ МАТЕРИЈАЛИ – Ние знаеме што може да бидат чувствителни, таму долу, па ние само го користите безбедно состојки!Нашите мали или големи менструалниот чаши собата е Dioxin Слободни, Phthalate Слободни, Латекс Слободни, BPA free.Нашите Менструалниот Шолја е идеална за повеќето корисници, без оглед на фигура, ниво на активност и репродуктивно историја.Ако сте прв пат во купот на корисникот, ние препорачуваме да изберете Мали, без оглед на проток.Голема големина е идеален за искусни корисници во потрага за додаде капацитет.Боја : Мал Диск.

Параметри на производот