.

Logest Дрвени Balance Board - Wobble Одбор Вежба - Лесни Не се Лизга за Обука Одбор ја Подобрува Стабилност, Рамнотежа, Координација на Телото и Агилност се Користи за Push Ups Штици

Logest Дрвени Balance Board - Wobble Одбор Вежба - Лесни Не се Лизга за Обука Одбор ја Подобрува Стабилност,

DEN 1559.76

Тековен
Во магацинот.

Пренослив Дизајн : Лесно користење на Lo Gest Дрво Вежба Одбор Со база дома, салата, на работа или кога сте далеку да се вклучат во продуктивна тренинг сесија.Обука за тоа постојано предизвици вашиот јадро како што го прават мали корекции за да се задржи себе си и балансирана.За разлика од гломазна фитнес опрема, овој сет е лесен и пренослив рамнотежа одбор стои биро.Мулти-Спортски Тренинг : совршен начин за подобрување на платниот биланс за сноубординг или сурфање, работи на одговор обука за кошарка или фудбал, или постепено да се рехабилитира повреди, овој одбор се идеални за почетници и спортисти слично со овој wobble рамнотежа одбор.Двете одбор и база се durably направена со користење на високо-квалитетни материјали за да се обезбеди долгорочна издржливост и сигурна употреба, што ќе ви овозможи да се вежба за нозете, core, глуждови, телиња, квадрицепси, колковите, hamstrings, назад и glutes во секое време, насекаде.Лесен и лесно да се продавница во вашата салата торба така може да се вклучат во продуктивна тренинг сесија во секое време, на Lo Gest Дрво Рамнотежа на Табла Со База е совршен начин за подобрување на својата рамнотежа и да се изгради сила. 2-Парче Сет : за Разлика од рамнотежа одбори кои доаѓаат со база во прилог, оваа 2-парче балансирање одбор нуди повеќе движење и предизвици.Тоа е совршено тренингот поставени за секој кој сака да го подобри балансот и да добие сила.Квалитетот на Изградба : Обезбедување на тие држи до интензивен тренинг сесии за годините што доаѓаат, на Lo Gest Дрво Рамнотежа Одбор за возрасни и деца е стручно направена со користење на високо-квалитетни бамбус дрво и база е направен на СТП Пена за да се обезбеди долгорочна сила.

Параметри на производот