.

Carlisle GA5500170 Собирање Mealmine Вечера Плоча, 11, Adobe (Пакување од 12)

Carlisle GA5500170 Собирање Mealmine Вечера Плоча, 11, Adobe (Пакување од 12)

DEN 3083.76

Тековен
Во магацинот.

Меламнин dinnerware со изгледаат и се чувствуваат на рака фрлени керамика идеален за внатрешна и надворешна забавни.Засилен rim дизајн сида во редење за складирање погодност.Текстура површината enahnces изгледот на храната.Направени од издржлив меламнин за отпорност на дамки, chipping и кршење.NSF Наведени; BPA Free.Подобрување на презентација на вашиот храна со Carlisle GA5500170 Собирање 11" вечера плоча.Со автентичен изглед и текстура на рака фрлени керамика, но направени од пауза-отпорни тешки-тежина меламнин пластика, плочи се идеални за употреба на патио, покрај базенот или во затворен простор за една празнична маса амбиент.Дизајниран да му се спротивстават на барањата на комерцијални храна услугата на животната средина, Собирање колекција е идеален за дома и ресторан употреба.На меламнин изградба ја елиминира потребата за миење на рацете и нежно ракување бара од страна фрлени плочи.Плочите се безбедни за употреба до 212 степени Целзиусови, отпорни на храна киселини и машина за миење садови безбедно за лесно одржување.Плочите не се одобрени за употреба во микробранови печки.Секоја плоча е поддржан од страна на чипови и кршење.

Параметри на производот