.

Фокс Трки во машка 180 Trice Мотокрос Џерси

Фокс Трки во машка 180 Trice Мотокрос Џерси

DEN 910.80

Тековен
Во магацинот.

100% Полиестер.Влага-wicking ткаенина обезбедува меки, лесни се вклопуваат додека се движат пот оддалеченост од телото да се задржи за да се исуши.Vented мрежа ламперија зголемува breathability и струење.Mesh јака и ракави ракав подобри одговара и удобност.Обоена или Sublimated графички панели за богати и живописни бои.Капка-опашка дизајн држи џерси скриена во панталони.180 Мотокрос Џерси обезбедува essentials потребни за јава мотокрос.Зголемувањето низ редови од почетник да искусен ветеран не е лесна задача. 180 racewear беше создадена за поддршка на овие dirt bike велосипедисти.Фондацијата на 180 џерси е влага-wicking телото ткаенина која ви помага да го одржувате вие ладно, суво и удобно.Страничните панели додадете струење, и помагање во влага управување и помага да се регулира температурата на телото.Лесни рака ракави обезбеди прецизно одговара, без чувство на рестриктивни, и капка опашка дизајн го задржува џерси скриена.

Параметри на производот