.

Fielect 2 парчиња 100K Слајд Potentiometer Јаглерод Филм Fader Променливи Отпорници Миксер 45 x 9.5 mm B100K 3Pins Ohm Линеарна Potentiometers за Затемнување Подесување

Fielect 2 парчиња 100K Слајд Potentiometer Јаглерод Филм Fader Променливи Отпорници Миксер 45 x 9.5 mm B100K

DEN 215.76

Тековен
Во магацинот.

Ве молиме обрнете внимание на големината на објектот пред да го купите.Вистински производ и бојата на објектот што е прикажано на сликата може да биде малку различен од вистинскиот производ, ве молиме обратете се на вистинскиот производ.2 Материјал : јаглерод филм опис на Производот : 1.【Параметри】 - Отпор Вредност : 100 Kohm ; Толеранција : +/-10% ; се Справи со должина : 10мм/0.Пакет Содржина : 2 парчиња x Слајд Potentiometer Јаглерод Филм Fader Променлива Resistors Note : 1.Големината на производот рачно се вреднуваат, ве молиме овозможи мало грешки, ви благодариме за вашето разбирање.39"; Pin број : 3; Отпор на ниво : 0.На potentiometer е дизајниран за да се оптимизира функцијата и калибрирање на отпорот во колото.Отпорот на линеарни potentiometer секогаш промени линеарно за време на туркање процес. 【Предност】 - лизгачки отпор усвојува високо квалитетни лизгачки железнички уред, кој може да се користи за затемнување, и претставата е стабилен и сигурен. 【Апликација】 променлива отпорност миксер е погодна за мешање конзоли, електронски органи, гитари, итн.Главно се користи за да се прилагоди јачината на ѕвонење, рамнотежа, светлина, итн.

Параметри на производот