.

Анти Магла Очила за Безбедност на Очила, заштитни Очила Сина Светлина Блокирање Јасно Леќа со Страна Штитови за Жени Мажи Око за Заштита Црна Леопард

Анти Магла Очила за Безбедност на Очила, заштитни Очила Сина Светлина Блокирање Јасно Леќа со Страна Штитови

DEN 407.76

Тековен
Во магацинот.

Дали овие безбедност очила блок на сината светлина?ДА!!!Овие очила имаат леќи со сина светлина блокирање слој, кој може да го блокира 95% штетни blue ray (400-440nm) од компјутери, паметни телефони или ТВ.Совршен за чување на ветрот, прашина, и летачки остатоци од твоите очи.【АНТИ-МАГЛА БЕЗБЕДНОСТ ОЧИЛА】Отстранување на ваша безбедност очила за да ја избрише секоја солза од магла изложува на твоите очи да се потенцијалното влијание опасности.Овие унисекс очила се направени од издржлив пластика и имаат shatterproof поликарбонат леќи кои обезбедуваат 99.Само помисли малку за тоа како вашите очила магла до кога ќе одиме во некој топол зграда откако беше надвор на студот.Интегрирани страна штитови ви помогне да се заштитат очите од двете пред и страни, без потреба да купите посебен прилог.Кога топол воздух хитови кул површина, кондензација може да се формира.За среќа, нашиот Нов Безбедност Очила се достапни со Анти-Магла Леќа Премази, која драматично се намалува или елиминира леќа fogging.9% заштита од штетното УВ зрачење.Ние исто така нудиме на 30-ден, без мака се врати или размена политика.

Параметри на производот