.

Рио Гранде Roasters Pinon 3 Lb. Торба Целиот Грав Кафе

Рио Гранде Roasters Pinon 3 Lb. Торба Целиот Грав Кафе

DEN 719.52

Тековен
Во магацинот.

3 фунти 100% Арабика кафе грав зачинет со pinon ореви.Традиционално спакувани bagged кафе грав со постојано се изедначи кафе секое време.Никогаш не горчливо!.ЈУГОЗАПАДНИОТ дел на КЛАСИЧЕН КАФЕ : Зачинет со внимателно печено pinon ореви, нашите кафе го прави голем партнер од изгрејсонце до зајдисонце.СВЕЖО ПЕЧЕНО КАФЕ ГРАВ : Медиум пече во мали количества со храбар јужниот дел на гилберт да се зачува комплекс вкусови и ароми.РИО ГРАНДЕ ROASTERS : премиер име во специјализирани кафе, има над 35 години искуство во кафе извори и печење.Вкус Име : Pinon.

Параметри на производот