.

Натопи во Прав Помине Комплет за на доградба на Акрилни Нокти Натопи во Прав Комплет G643 (6 голи боја)

Натопи во Прав Помине Комплет за на доградба на Акрилни Нокти Натопи во Прав Комплет G643 (6 голи боја)

DEN 431.76

Тековен
Во магацинот.

Содржина : 6 тегли (0.Оваа предност ја прави DIY поедноставно и полесно. 6 X Боја потопување Прав (0. Притисни сè исклучување со cuticle тласкач. Натопете памук топки во 100% acetone. Се чека за околу 15 минути, а потоа отстранете ја со фолија.Оваа предност ја прави DIY поедноставно. 【Долготрајни】 : Долго да Трае повеќе од 3 недели, Повеќе силни, Нема напукнување, Не чипови.Новата формула : прав може целосно да се исуши во рок од 30 секунди после потопување. 1 X 4# Четка Saver(12ml/шише).Поздрав : БЕЗ формалдехид, toluene, и DBP.Тоа ги зачувува вашите 25% операција време и во голема мера ја намалува можноста од грешки. 【Двојно Сјајна】 : ноктите ефект на брзо сушење во прав е двојно сјајна.Алатките кои се потребни : нокти датотека, 10 правоаголни парчиња фолија, 10 памук топки, cuticle тласкач и 100% acetone. Датотеката горниот слој на ноктите да се отстрани сјајна грб.Без УВ/LED Светло.Двојно Сјајна : ноктите ефект на брзо сушење во прав е двојно сјајна. 【Поздрав】 : БЕЗ формалдехид, toluene, и DBP.【Нова формула】 : прав може целосно да се исуши во рок од 30 секунди после потопување.Тоа ги зачувува вашите 25% операција време и во голема мера ја намалува можноста од грешки. 【Содржината】 : 6 тегли (0.Цел : GHDip Брзо Сушење Систем го прави DIY поедноставно и полесно дома.6 мл/тегла ) класични бои во прав+4 шишиња (12ml/шише) натопи во прав течност.Како да се Отстрани : . 1 X 1# База на Грбот(12ml/шише). 1 X 2# Activator(12ml/шише).Без УВ/LED Светло. 1 X 3# Горниот Слој(12ml/шише).Долготрајни : Долго да Трае повеќе од 3 недели, Повеќе силни, Нема напукнување, Не чипови.6 мл/тегла ) класични бои во прав+4 шишиња (12ml/шише) натопи во прав течност.

Параметри на производот