.

КРСТОТ Производство 185450 SDV Серија Железо Двојно Гајтанот Monoblock Хидраулични Насочен Контрола Вентил, 1 Гајтанот 4-Позиција плови со 4-Насочно 3-Позиција 2 Гајтанот, 3/4-16

КРСТОТ Производство 185450 SDV Серија Железо Двојно Гајтанот Monoblock Хидраулични Насочен Контрола Вентил,

DEN 8611.92

Тековен
Во магацинот.

Паралелна работа.Одлична гајтанот премерување.Интегрален оптоварување на проверка.Прилагодливи составен диференцијални poppet тип олеснување. 3000 psi оперативен притисок.Крстот Производство SDV серија насочен контрола loader вентил нуди исклучително ниска истекување со извонредна оптоварување-одржување способност во компактен, простор за заштеда на енергија модел.Сите пристаништа излезе на иста површина на вентил и тоа ќе се вклопи во простор помал од 6 инчи широка.Плови и regen способности, оптоварување проверки, изградена-во сила надвор и една рачка actuator (или спб.рачки) направи овој вентил идеално одговара за мобилни loader на пазарот. 3/4 -16 (SAE #8) влезот, излезот и сила за понатаму. 3/4 -16 (SAE #8) работа пристаништа.Вграден-во сила надвор способност.Една рачка actuator собранието со гума за подигање или стандард се справува.Двојно гајтанот.

Параметри на производот