.

Автентични 3 chirra Ѕверот kukri-khukuri-рачно изработени нож-целосна танг-Калено-Изостри-Подготвена за употреба-работа kukri нож

Автентични 3 chirra Ѕверот kukri-khukuri-рачно изработени нож-целосна танг-Калено-Изостри-Подготвена за употреба-работа

DEN 3000.00

Тековен
Во магацинот.

На Kukri Спецификации : Ова е рачно изработени нож затоа ве молиме имајте на ум дека секој еден може да има мали варијации во мерењето.Оваа ножот може да се користи за да се исецка дрво или коска чистење грмушки.48 cm)Рачно изработени, Високо Одделение Јаглероден Челик, Simi-Полиран Ножот се Справи со големина : 5 Inches(12.Јаглероден челик сечилото која е силна и полу-полиран.Две ружино дрво парчиња заеднички (Прилог) силно за метал дел од рачка со т метални навртки и прилагодување lanyard дупка на справи.Тапи може да се користи за да се направи kukri остар нож и остар еден е за мали видови на работа.На дрвени екранот стојат може да се купи со дополнителни Трошоци.Сечилото мерки 12 инчи, додека се справи со е 5 инчи.

Параметри на производот