.

Filterbuy 10x30x1 Филтер за Воздух MERV 13, Pleated HVAC AC Печка Филтри (2-Pack, Платина)

Filterbuy 10x30x1 Филтер за Воздух MERV 13, Pleated HVAC AC Печка Филтри (2-Pack, Платина)

DEN 938.40

Тековен
Во магацинот.

10x30x1 замена филтри за воздух за вашиот печка, клима уред, или HVAC систем (вистинската големина : 9.75 x 29.75 x 0.75 инчи).MERV 13 синтетички медиуми (да се спореди со MPR 1500-1900 & FPR 10) се заштитува домови оптимално со апсењето 98% од воздушни честички без да се влијае на протокот на воздух.Висок-квалитет на градежни карактеристики на electrostatically обвинет, pleated дизајн кој прави повеќе штетни честички и продолжува производи животниот век за 3 пати поголема од онаа на fiberglass модели.Индустриски одделение пијалаци одбор рамки со двојна жица backings надмине стандард картонски дизајни.Сите компоненти се произведуваат во сад и дизајниран со рециклира материјали.

Параметри на производот