.

Обновливи Снек Торба Еко-Пријателски - Tigris Коњи

Обновливи Снек Торба Еко-Пријателски - Tigris Коњи

DEN 144.00

Тековен
Во магацинот.

Уморни од фрлање далеку сите пластични baggies?Запиши ги во корист на овие обновливи снек кеси.Секоја торба е направен со 100% памук од надвор и ripstop најлон на внатрешноста.На најлон е вода и отпорни на дамки.За разлика од многу други снек кеси, овие не се направени со PUL (една крпа пелена материјал) кој не е одобрен за да биде на безбедна храна материјал.Секој оброк торба е бесплатно на : - BPA - Олово - Phthalates - PVCs Снек кеси дојде со дете-friendly кука и јамка затворање.За чистење на нив, едноставно може да ги избрише од внатре.Или, да се стави во миење со остатокот на вашите алишта.Тие, исто така може да одат во врвот полица на машина за миење садови за лесен пристап.Линија сува.Секој оброк торба мерки околу 5" X 6.5".

Параметри на производот