.

Електрични Лента PVC Електрична Изолација Лента селотејп Lead-Free Пламен Retardant Лента Автомобил Поправка на Лента 0603

Електрични Лента PVC Електрична Изолација Лента селотејп Lead-Free Пламен Retardant Лента Автомобил Поправка

DEN 1176.00

Тековен
Во магацинот.

★Тоа може да отпорна на киселини, бази, УВ, масло, абразија, и влага. ★10 ролни на електрична лента, еколошки, lead-free, висока температура и висок притисок отпорни, пламен retardant изолација, водоотпорен и влага доказ. ★Тоа има силна practicability, совршен за сите видови на спојување жица, изолација заштита на жици и напојување и така натаму, за да се спречи жица штета и краток спој. ★Издржливи, еколошки ПВЦ материјал, добра цврстина, не е лесно да се возраст, киселина и алкално отпорни, отпорни на корозија. ★Тоа е погоден за изолација на различни отпор делови, како жица заеднички ликвидација, изолација штета поправка, трансформатор, моторни и други моторни делови изолација заштита.ПВЦ електрични изолациони ленти.Електрична изолација лента е одобрен со одлични се водат, лепење и conformability својства.★Спецификација : Име на Производ : Tape Product Категорија : Изолација Tape Product материјал : PVCProduct боја : црна★Производи вклучуваат : 10 тома★ЗАБЕЛЕШКА : Бидејќи ние ги користиме меѓународните логистика, тоа обично трае 15-25 дена да испорача.Ако не сте примиле тоа во рок од 30 дена, ве молиме контактирајте со нас во времето.Ако имате какви било прашања или проблеми во врска со овој производ, ве молиме слободно да контактирате со нас и ние ќе се справи со тоа, како е можно поскоро.

Параметри на производот

Product Name:
Tape
Product Category:
Insulation Tape
Product material:
PVC
Product color:
black
★Products include:
10 volumes :
★NOTE:
Since we use international logistics, it usually takes 15-25 days to deliver. If you have not received it within 30 days, please contact us in time. :
If you have any questions or problems about this product, please feel free to contact us and we will deal with it as soon as possible. :