.

Биолошки Микроскоп Окуларот, Оптичко Стакло Широк Агол Микроскоп Окуларот, Универзал за Повеќето Биолошки Микроскопа Експеримент Настава Лабораториски

Биолошки Микроскоп Окуларот, Оптичко Стакло Широк Агол Микроскоп Окуларот, Универзал за Повеќето Биолошки Микроскопа

DEN 489.36

Тековен
Во магацинот.

Зголемување е WF10 X, сликата е светла и јасно, и ефектот е појасно.Направени од високо-квалитет оптика и метал, тоа е издржлив и практични.Националната стандардна инсталација големина е 23.2 мм, кој е погоден за повеќето биолошки микроскопа на пазарот.Вграден-во reticle со скали за лесно прилагодување на агол, калибрација на позицијата на мерење објект, лесно да се почитува.Кога го користите овој производ, очите не се лесно fatigued, кои можат ефикасно заштита на видот.Функција : Направен од високо-квалитет оптика и метал, тоа е издржлив и практични.Зголемување е WF10 X, сликата е светла и јасно, и ефектот е појасно.Кога го користите овој производ, очите не се лесно fatigued, кои можат ефикасно заштита на видот.Националната стандардна инсталација големина е 23.2 мм, кој е погоден за повеќето биолошки микроскопа на пазарот.Вграден-во reticle со скали за лесно прилагодување на агол, калибрација на позицијата на мерење објект, лесно да се почитува.Со широк агол окуларот има голем агол на гледање и широко поле на гледање, кои не само што ја подобрува мекоста на визија, но, исто така, прави појасна слика и посветла.Спецификации : Состојба : 100% Сосема New Material : Оптичко стакло, metal Magnification : WF10 XField на гледање : 18 mm Quantity : 1 Pcs Installation големина (дијаметар) : прибл. 23.2 mm / 0.9 in Package листа : 1 * Окуларот.

Параметри на производот