.

Babo Растенија Смирувачки на Бебето Пелена Крим - со Не-Нано Цинк Оксид, Колоидна Овес & Органски Calendula - Безбедно за Чувствителни или Сува Кожа - Вегетаријанци, Perservative &

Babo Растенија Смирувачки на Бебето Пелена Крим - со Не-Нано Цинк Оксид, Колоидна Овес & Органски Calendula

DEN 2174.40

Тековен
Во магацинот.

100% ДОБРО ЗА ВАШЕТО БЕБЕ : во Овој негување на пелена осип крем дава смирувачки, заштитна влага бариера за вашето бебе е многу чувствителна и деликатна кожа.Помага да се спречи и да нудат спас од пелена осип симптоми.ФОРМУЛИРАН ЗА МНОГУ ЧУВСТВИТЕЛНА КОЖА : Специјално развиен со колоидното овес да се смири и да го негуваат вашата новородените е многу чувствителна кожа.Висока содржина од 25% не-нано цинк оксид и обезбедува дополнителна заштита за да се задржи пелена област се исуши.РАСТИТЕЛНА ОСНОВА & ПРОТИВАЛЕРГИСКИ ФОРМУЛА : Специјално формулиран со чиста состојки, вклучувајќи шеј и какао путер да им помогне на смири кожата irriation и црвенило.БЕЗБЕДНО ДА се КОРИСТИ ОД РАЃАЊЕТО НА : Противалергиски да се намали ризикот од алергиска реакција и педијатар тестирани.Од пченица, соја, млеко, кикирики, бадеми и орев слободни.Произведено во САД и Б Корп Уверение.БЕЗБЕДНА ЗА малечки : се Применува liberally да чиста, сува кожата на бебето е на дното пред diapering.Употреба при секоја промена на пелена за најдобри резултати.Сите природни пелена крем, за новороденчињата или бебиња со многу чувствителна кожа.Ја смирува и ја одржува влага бариера.Сертифицирани органски Nutri-Смири Мешавина богата со витамини, анти-oxidants и анти-inflammatories.На сите физички, Хемиски Слободни.

Параметри на производот