.

3M 7993MP 2-5-7993MP Мембрана Прекинувач, 2 x 5 yd

3M 7993MP 2-5-7993MP Мембрана Прекинувач, 2 x 5 yd

DEN 724.80

Тековен
Во магацинот.

Погоден за коло слоеви, метална купола поставеност, и да доведе заштита.Исклучителна сила на смолкнување и лепливоста на висока површинска енергија пластика и метал.Мазна лепило за одлична actuation и печат способност.Погоден за долгорочна апликација; висока отпорност на високи температури, хемикалии, и влага.Индустриски одделение производ.Tape Case мембрана префрлете се претворени од 7993 MP, е индустриски одделение 3 мили мембрана се префрлите на производот погоден за коло слоеви, метална купола поставеност, и да доведе заштита.Овој производ обезбедува исклучителна сила на смолкнување и лепливоста на висока површинска енергија пластика и метал.Дизајниран и произведен за трајно долгорочни примената на овој производ карактеристики мазна лепило за одлична actuation и оптимално запечатување.Откако се применува овој производ карактеристики висока resistances на висока температура, хемикалии, и влага. 3 M Високи Перформанси Акрилик Лепило 200 MP е популарен избор и индустриски стандард, за графички прилог и општи индустриски приклучи апликации.Тоа обезбедува извонредна лепливоста на метал и висока површинска енергија пластика.Оваа лепило обезбедува некои првични repositionability за сместување точност при поврзување со пластика.Тоа, исто така, врши и по изложувањето на влажна и топла/ладна циклуси и дава уверување на прекинувачот ќе се изврши преку тешки услови на животната средина и милиони actuations.

Параметри на производот