.

Alienware 17 R5 AW17R5, 17.3 FHD, Intel Core i7-8750H, geforce GTX 1070 Графика, 16GB DDR4 Ram, SSD 256GB+1TB HDD, Windows 10

Alienware 17 R5 AW17R5, 17.3 FHD, Intel Core i7-8750H, geforce GTX 1070 Графика, 16GB DDR4 Ram, SSD 256GB+1TB

DEN 921.60

Тековен
Во магацинот.

8 Генерација Intel Core i7-8750 H (6-Core, 9 MB Кеш, до 4. 1 GHz W/ Турбо Поттик). 17. 3 инчен FHD (1920 x 1080) 60 Hz IPS Анти-Отсјај 300-nits NVIDIA Ge Force GTX 1070 со 8 GB GDDR5. 16 GB, DDR4, 2400 MHz. 256 GB Пита Цврста Состојба Диск + 1 TB 7200 Rpm HDD.Литиум Јонска (99 Зошто) Батерија Windows 10 Дома.PRO-НИВО НА ИГРИ ЗАПОЧНУВА ТУКА.Конкурентна гејмери и професионални спортски тимови од целиот свет искористување на моќта на Туѓо ware да се натпреварува на највисоко ниво.Како еден од најуспешните squads во светот, Тим Течни го задржува своето водство со назначување Туѓо опрема како тим официјален игри на Компјутери, монитори, тастатури и глувци.Туѓо опрема машини, исто така, се стави на моќ зад конкурентна игри турнири, како ELEAGUE и ESL, бидејќи најдобрите играчи во светот се очекува опрема конструирани со неспоредлив на перформансите и дизајн само Туѓо опрема може да се испорача.

Параметри на производот