.

Hvyesh Помине Уметност Поставена за Божиќ и Денот на Вљубените Подарок Кутија, Професионални Помине Уметност Кристал Прав Поставите Кристал Помине Продолжување Резб

Hvyesh Помине Уметност Поставена за Божиќ и Денот на Вљубените Подарок Кутија, Професионални Помине Уметност

DEN 4176.00

Тековен
Во магацинот.

Професионални акрилни прав : Акрилик прав е направен со посебна и напредни производна технологија.Обезбедува совршена конзистентност, одлична адхезија, само-израмнување и балон-бесплатни апликации, обезбедувајќи одлична сила и издржливост.Не-жолта и ниска мирис : Што е формулиран со ултравиолетови стабилизатор за да се обезбеди јасна боја, спречување на yellowing или униние, и имаат помал мирис од другите брендови.Тоа може да се обезбеди најдобрите лепливоста со природни нокти плоча и да се обезбеди еден извонреден сјај.На доградба на акрилни нокти треба буквар.Медиум време на сушење : За време на сушење на акрилик течни мономер е 3-7 минути.Не е доволно време за да можете да ја користите акрилик во прав (не се вклучени) за нокти проширување, покривање или sculpting пред тоа се стврднува.Акрилик помине уметност за полнење погоден за нокти експерти и ноктите ученици.Комплетот содржи : 8x кристал во прав, 2x нокти датотека, 2x помине пенкало, 1x50ml кристал течност, 1x стакло, 20x хартија носителот, 1x прашината на четка.Како да го користите : 1. Подготви ноктите прво. 2. Стави го помине форма underthe ноктите. 3. Истурете некои acryilc течни iotp на plass 4、се Натопи четка во акрилик течност. 5. Натопи акрилик во прав со четка. 6. Asmall влажни топката ollcts од четка 7. Применуваат врз вашите нокти и имаат задоволително должина. 8. Нека acyic сува naturallyl 9. Отстранете ја помине fotm 10. Датотеката ноктите форма 11. Бришење прав и масла на anisutace 12. Заврши ќе добие продолжување На производот содржи : помине во собата.

Параметри на производот