.

КООРДИНАТОР 24V DC Лабораторија Пумпа за Дозирање на Перисталтиката Главата Течна Вода Црево Конектор 0~100ml / Мин за Хемија, Експеримент, Храна, Лабораторија Вода - Син?

КООРДИНАТОР 24V DC Лабораторија Пумпа за Дозирање на Перисталтиката Главата Течна Вода Црево Конектор 0~100ml

DEN 1070.40

Тековен
Во магацинот.

Проток на Насока : насоката на протокот на перисталтиката пумпа зависи од врската начин на позитивни и негативни.Возач.Опис : - Тока тип дизајн : само еден клик, лесно да се лесно да се земе пумпа headon и надвор, и многу удобен го замени пумпа, цевки и чистење работа. - Driver Size : 27.6*37.9 mm(Φx H); Главата Големина : 31.7* 20.1 mm(Φx H); Опремени withpump цевка (ID x OD) : 2,5 mm внатрешен Кол x 4.7 mm надворешниот Кол. - Проток на Насока : насоката на протокот на перисталтиката пумпа зависи од врската начин на позитивни и негативни. - Погоден за Медицински, Хемиски, Експеримент,Храна, Растенија, заштита на Животната средина, Семејство и многу други области. - Применуваат сила : DC24 V; Работната средина : температура 0-40 ° C, во однос humidity Specification : - Volts/Тековни : 24 V DC - Работна состојба : 0-40℃ - Релативна влажност <80% - Проток : 0-100 ml/min - Rotate брзина : 0.1-100 rp - Материјал : Метал - Size : 65*55*80mm/2.56*2.17*3.15 inch Package Вклучува : 1 Парче Дозирање Перисталтиката Пумпа.

Параметри на производот

- Volts/Current:
DC 24V
- Working condition:
0-40℃
- Relative humidity <80% :
- Flow rate:
0-100 ml/min
- Rotate speed:
0.1-100 rp
- Material:
Metal
- Size:
65*55*80mm/2.56*2.17*3.15inch
Package Includes:
1 Piece Dosing Peristaltic Pump. :