.

16 Нозе Времето Соголување на Силиконски Вратата Печат во Дресот на Врата, Прозорец Печат Силикони Запечатување Лента на Вратата Нацрт Затка селотејп за Врати и Про

16 Нозе Времето Соголување на Силиконски Вратата Печат во Дресот на Врата, Прозорец Печат Силикони Запечатување

DEN 187.68

Тековен
Во магацинот.

Водоотпорен коноп лента е направен од ПВЦ гума со лепило поддршка (вода и масло-доказ лепак акрилик).Спецификации за овој производ се : 16 метри долг, 1.5 инчен широк, бела.Тоа е широко се користат во запечатување на зглобовите како што се гас печки, тоне, кујни, тоалети, washbasins, кади, ѕид агли, итн.Тоа е водоотпорен/влага-доказ/масло-доказ/рептил-доказ.Кујна самолепливи ленти се самолепливи.Само кора надвор од пластична фолија на caulk лента на лепило страна и притиснете го за да се тесни.Пред употреба, ве молиме чиста и сува површина пред да ги користите, притиснете цврсто да се избегне воздушни меурчиња, и чувајте го сув за 12 часа.Ако можете да го искористите во ниска температура место, може да се загрее со фен за коса и го користат по лента омекнува.Caulk Ленти Водоотпорен caulk ленти со посилен капи и лепливоста може да се користи на висока или ниска температура и влажни услови и се трајни.Флексибилни ПВЦ запечатување лента со браздата дизајн може да биде укината за 90 степени кон цврсто печат јазот меѓу ѕидови.Може да се сечат во посакуваната големина или форма.Пакетот е мал, лесен за носење, лесно за употреба (тоа е лесно да се намалување на големина или форма на употреба), и лесно за чување дома и во канцеларија.Се забавуваат користејќи тоа : ). 16ft Коноп Поправка на Лента Само Лепило Запечатување Водоотпорен и Oilproof, Гума, ПВЦ Лента за Потоне, Кујната Countertop, Туш, Тоалет, Агол, Edge Заштитник.

Параметри на производот