.

Врзивно FD-S 115 Цврсти.Линија Механички Фурната Конвекција, 3.7 cu ft; 230V

Врзивно FD-S 115 Цврсти.Линија Механички Фурната Конвекција, 3.7 cu ft; 230V

DEN 1514.40

Тековен
Во магацинот.

Дисплеј : LED.Мин. Температура (Degree C) : Амбиентниот +10°C. Моќ (Hz) : 50/60. Резолуција : 1°.Пораст Time : 22 минути на 150°C. Уживаат сигурност бара во истражувањата, обезбедување на квалитет и други клучни апликации.АПТ.линија загреете комора технологија обезбедува прецизни температури, додека самостојно се прилагодува ISO Класа 2 безбедност термостат со визуелен аларм ги штити против прегревање.Овозможувајќи за редење, секоја рерна нуди ергономски вратата, отворање и лесно ракување.Се смета за точни температура контроли Принудени воздух обезбедува одлични температура униформност и побрзо затоплување на времето Контролер со тајмер функција поедноставува прилагодено за употреба Прилагодливи издувниот воздух размавта accommodates вашата околина Пет полица позиции. 230 VAC, 50 / 60 Hz операција.

Параметри на производот