.

3M Виски-Заварување Најлон Bonder Структурни Лепило DP8910NS, Црна, 490 mL Duo - Pak

3M Виски-Заварување Најлон Bonder Структурни Лепило DP8910NS, Црна, 490 mL Duo - Pak

DEN 2212.80

Тековен
Во магацинот.

Структурно обврзници да најлон (polyamides) и други инженерните термопластични без потреба за голема површина подготовка како што е плазма или пламен обработка.Одлична адхезија да алуминиум, челик и други метали кои најчесто се соединил со најлон.Висока температура перформанси со структурни сила на 85 C (185°F) и добра отпорност на влага.Зголемена флексибилност, издолжување и влијанието сила. 9 минута работа живот со 25 минути на структурна сила. 3 M Виски-Заварување Најлон Bonder Структурни Лепило DP8910 NS е црн, не-дисторзии, не-запалив, две-дел структурни акрилик лепило. 8910 создава структурни обврзници да polyamides (најлон), други инженерните термопластични како и алуминиум и други метали, без потреба за голема површина подготовка како што е плазма или пламен обработка.

Параметри на производот