.

ComSaf Херметички Стакло Канистер Сет на 9 со Капаци 78oz/17oz Храна Складирање Jar - Складирање Сад со Јасно Зачувување Печат Жица Клип за Прицврстување за Кујна Конзервира

ComSaf Херметички Стакло Канистер Сет на 9 со Капаци 78oz/17oz Храна Складирање Jar - Складирање Сад со Јасно

DEN 1391.76

Тековен
Во магацинот.

[Херметички Храна Складирање Тегла] Com Saf складирање тегла е направен од храна-оценување на стакло кое е не-токсични, без мирис и 100% BPA free.Секоја чаша сад е добро затворен, опремен со силиконски заптивка и нерѓосувачки челик заклучување стегач за да бидете сигурни дека вашата храна да остане чиста, свежа и безбедно додека во складирање. [Само еден Поглед на Она што е Внатре], Благодарение на кристално стакло, секогаш ќе знаат колку е лево во тегла и како конзервирана храна напредува без отстранување на горниот капак.Плус, на елегантен види-преку дизајн го прави да изгледа повеќе визуелно привлечен на кујната кабинет. [2 Различни Големини] На целиот сет вклучува 2 големини : 78oz и 17oz.Совршена големина за секојдневна домашна употреба.На херметички стаклена тегла е добро да се зачува различни храна како метеж, chutneys, брашно, жита, шеќер и зачини, зрнести плодови, чај, гравот и вашите омилени грицки како бисквити.Исто така одлична за ферментација премногу!. [Даде Подарок Таа/Тој ќе се Допаѓа] Од секое семејство треба храна за складирање тегли за кујна, тоа е без сомнение одличен избор на housewarming подарок, како и Денот на Мајката подарок.Пријатели или мајки ќе се воодушеви со својата сигурен квалитет и елегантен изглед. [Чувате Храната Свежа]Со овие едноставни, но елегантен кристално јасно стакло, пластични садови, можете да ги организирате вашите контра и полици, без уништување на décor на вашата кујна.

Параметри на производот