.

3D Печатач Млазници, Leakproof Екструдер Млазници за 3D Печатач Екструдер

3D Печатач Млазници, Leakproof Екструдер Млазници за 3D Печатач Екструдер

DEN 2116.80

Тековен
Во магацинот.

Поради сите горенаведени фактори, не само што може отпорот се намалува и filaments може да се избегне од блокирање на заоблени агли, но исто така и на работниот век ќе биде долг и filaments ќе биде здодевна.

Параметри на производот

Item Type:
 3D Printer Nozzles
Product Material:
Brass
Input Diameter:
Approx.1.75mm / 0.07in
Output Diameter:
Approx.0.4mm / 0.016in
External Thread:
M6
Thread Length:
Approx.4mm / 0.16in
Package List:
10 x Brass MK8 Nozzle 0.4mm :
10 x Silver Cleaning Needle 0.35mm :
1 x Clean the Needle Tube :
1 x Tweezers :