.

5%?40% Дрво Влага Метар, Дигитални Влага Тестер Вода Течење Детектор на Дрво Влага Детектор за Хемиска Индустрија

5%?40% Дрво Влага Метар, Дигитални Влага Тестер Вода Течење Детектор на Дрво Влага Детектор за Хемиска Индустрија

DEN 587.76

Тековен
Во магацинот.

Мерен опсег : влагата, мерен опсег е 5%?40%, а на мерење прецизност е ±1%.Материјал : Влага детектор е направен од високо?квалитетот АБС материјал, издржливи во употреба, носат?отпорни.Лесен за ракување : работата е едноставна, лесна за носење, и почетници лесно може да се стартува.Дигитален дисплеј : Големи дигитални екранот и мерење со задржување на податоците се повеќе погодно.Широко Примена : Тоа може да се користи во хемиската индустрија, градежни материјали, дрво, хартија, храна, итн.Функција : 1. На влага мерен опсег е 5%?40%, а на мерење прецизност е ±1%. 2. Влага детектор е направен од високо?квалитетот АБС материјал, издржливи во употреба, носат?отпорни. 3. Работата е едноставна, лесна за носење, и почетници лесно може да се стартува. 4. Голем дигитален екранот и мерење со задржување на податоците се повеќе погодно. 5. Тоа може да биде се користат во хемиската индустрија, градежни материјали, дрво, хартија, храна, итн.Спецификација : Предмет Тип : Дрво Влага Метар Материјал : АБС Боја : Како што е прикажано на сликата Мерен Опсег : 5%-40% Резолуција : 1% Точност : ±1% Земање на Фреквенција : 2 секунди/време за Напојување : 1x9 V 6 F22 сува батерија (не се вклучени) Температурата на работа : 0℃-40℃ (32℉-104℉) Оперативен Влажност : 0-70%RH Пакет Листа : 1 x Дрво Влага Метар(Батерија, Не се Вклучени) 1 x Упатството 1 x Крпа Торба.

Параметри на производот