.

Ниво на водата Реле, AC 110V Помалку Пречки Лесно Ракување Течни Ниво Контролер со 5A Текст за Електромагнетниот Вентили за Одводнување Пумпи

Ниво на водата Реле, AC 110V Помалку Пречки Лесно Ракување Течни Ниво Контролер со 5A Текст за Електромагнетниот

DEN 938.40

Тековен
Во магацинот.

[ВИСОКА ЕФИКАСНОСТ] Со висок контакт капацитет и висока стабилност, удобен и ефикасен во работењето. [ИЗДРЖЛИВ МАТЕРИЈАЛ] панел е направен од одлични материјали, отпорна на триење и гребнатини, и е безбедно за употреба. [ТЕЧНИ НИВО на КОНТРОЛА] На floatless ниво реле може да се користи за контрола на течни ниво, отценети напон е AC 110 V, со силна practicability. [НИСКА ПРЕЧКИ] Користење на течни ниво посветен интегрираниот чип, со силно мешање отпор способност. [МАЛИ ИЗГЛЕД] течноста ниво контролер има мала и прекрасен изглед, јасно печатење, и не заземаат простор.Функција : 1. [ТЕЧНИ НИВО на КОНТРОЛА] На floatless ниво реле може да се користи за контрола на течни ниво, отценети напон е AC 110 V, со силна practicability.2. [ВИСОКА ЕФИКАСНОСТ] Со висок контакт капацитет и висока стабилност, удобен и ефикасен во работењето.3. [ИЗДРЖЛИВ МАТЕРИЈАЛ] панел е направен од одлични материјали, отпорна на триење и гребнатини, и е безбедно за употреба.4. [НИСКА ПРЕЧКИ] Користење на течни ниво посветен интегрираниот чип, со силно мешање отпор способност.5. [МАЛИ ИЗГЛЕД] течноста ниво контролер има мала и прекрасен изглед, јасно печатење, и не заземаат простор.Спецификација : Предмет Тип : Течни Ниво Controller Model : AFR-1 Rated Напон : AC 110 VInput Режим : Проводници liquid Output Капацитет : 5 AAmbient Температура : -10~55℃Амбиентниот Влажност : 45~85%RH Пакет Листа : 1 x Течни Ниво Контролер.

Параметри на производот

Item Type:
Liquid Level Controller
Model:
AFR-1
Rated Voltage:
AC 110V
Input Mode:
Conductive liquid
Output Capacity:
5A
Ambient Temperature:
-10~55℃
Ambient Humidity:
45~85%RH
Package List:
1 x Liquid Level Controller :