.

Стандард Функција Електронски Калкулатор, Чувствителен Копчето 240mAh Голем LCD Дисплеј Електрични Калкулатор за Дома

Стандард Функција Електронски Калкулатор, Чувствителен Копчето 240mAh Голем LCD Дисплеј Електрични Калкулатор

DEN 431.76

Тековен
Во магацинот.

Тоа е мал и таписерии и лесен за употреба.Лесно е да ги чувате во фиока или стави во училиште торба, briefcase, итн.Како да го Користите : 1. Калкулаторот AC е на копчето, можете да ја отворите апликацијата со притискање на AC кога ќе го добиете калкулатор, и AC (MRC) може да ги избришете податоците.Под калкулатор пишување одбор, кој е многу удобен за земање белешки. Калкулаторот поддржува пресметка до 12 цифри, LCD дисплеј со висока дефиниција и видливоста. Работи како добра алатка за работа и студирање, калкулаторот е исто така добар подарок за деца, може да го зголеми нивниот интерес за пресметување и појавата на калкулаторот е исто така убави.

Параметри на производот

Item type:
Calculator
Material:
LCD, ABS
Colour:
White
Battery Type:
Button Battery (Built-In Battery)
Battery Model:
CR2032
Battery Capacity:
240mAh
Voltage:
3v
Package List:
1 x Calculator :
1 x Painting Pen :
1 x User Manual :
Delivered with built‑in battery. :