.

YVSPTIK 24PCS Мини Брзо Wire Конектор за Универзален Жици Кабел Конектор Push-Диригент во Терминал Блок Брз Splice Терминал Блокови Жица за Поврзување на 2 во 4/6 од

YVSPTIK 24PCS Мини Брзо Wire Конектор за Универзален Жици Кабел Конектор Push-Диригент во Терминал Блок Брз

DEN 887.76

Тековен
Во магацинот.

Ние ќе ви испратиме е-подарок карта за куповната цена на вашиот опфатени производ.Во некои случаи, ние ќе го замени или поправи тоа.Солидна диригент《BV》 : 0.08-4.0mm2/28-12 AWG.Заробени диригент《RV》 : 0.08-2.5 mm2/28-14 AWG.Номинална Напон : 250 V.М3 шраф за монтирање дупка.Материјали : Најлон+ Бакар,Контакт материјал : Бакар калај позлатен,Ленти должина : 10 mm/0.39 инч.ПОВЕЌЕНАМЕНСКИ : Може да се користи во моторните, електрична контрола, напојување, апарати за дома, осветлување, машини и други електрични конекции.Пакет Листата : 24 x (2 во 4/6 надвор) Терминал Блок.Функција : - 1. Чист бакар електрични диригент има добра електрична спроводливост, ниска resistivity, electroplated површината за да спречат оксидација. - 2. Домување е составен од пламен retardant изолирани материјал, долг живот, анти-стареењето, отпорни на висока температура и напон. - 3. М3 шраф за монтирање дупка. - 4. Лесно се заврши жици, само да им помогнам на копчето и вметнете ја одзеде жица. - 5. Компактен и лесен, може да се користи постојано.Диригент Компактен Конектори Лост-Орев Жица Конектори за Печатени Внатрешно Splices 28-12 AWG,Брз Splice Терминал Блокови Жица за Поврзување (2 во 4/6 надвор) опис на Производот Жица пресек : 0.08~4.0mm2(цврст), 0.08~2.5 mm2(верижен).

Параметри на производот