.

RHKING 608ZZ Топката Лежишта Имајќи го Блокира Нема Потреба Дизајн, Лесно да го Инсталирате Страната Длабоко Ритам Топката Имајќи Вклопуваат за Автоматизација Машина Д?

RHKING 608ZZ Топката Лежишта Имајќи го Блокира Нема Потреба Дизајн, Лесно да го Инсталирате Страната Длабоко

DEN 412.80

Тековен
Во магацинот.

Отпорност на високо оптоварување. [КАРАКТЕРИСТИКИ на ПРОИЗВОДОТ] школка е изработен од алуминиумска легура со сјај и изглед.Лого е направен од хром челик, трајни, не е лесно да се деформира под тешки оптоварување, и има заштитни мерки за да се спречи лубрикант и загадувачки супстанции од запишување. 4) Одговара за 3 D печатач тркала лежишта, CNC, роботика,DIY, механички дизајн, индустриска автоматизација,исто Така се користи во индустриски инженеринг, како што се Машини, Моќ Пренос, Инструментација, Транспортни возила, Земјоделски машини, Градежни машини. [ВНАТРЕШНАТА СТРУКТУРА на Надворешниот Дијаметар = 1.Size Inner Дијаметар(d)=0.Со голема брзина.Производ има висока concentricity и може да се задржи ниска бучава кога ротира со голема брзина.тоа само треба да биде заклучена со завртки M4.[ЛЕСНО ДА се ИНСТАЛИРА] : лого група е дизајниран како целина со висок concentricity.063 in Flange дијаметар(H)=1. [НЕМА ПОТРЕБА ДИЗАЈН] : производот се избегнува дизајн проблеми, и имајќи е поставена и инсталирана.Производ description1)Тоа е препорачливо да го користат имајќи го блокира при брзина под 15000 вртежи во минута.

Параметри на производот