.

HKK SR080CCL1 ANSI 80 Еден Влакно Cottered Поврзување Линк, од Нерѓосувачки Челик, 1 на Теренот, 0.625 Валјак со Дијаметар, 5/8 Ролери Ширина (Пакување од 5 линкови)

HKK SR080CCL1 ANSI 80 Еден Влакно Cottered Поврзување Линк, од Нерѓосувачки Челик, 1 на Теренот, 0.625 Валјак

DEN 818.88

Тековен
Во магацинот.

HKK нерѓосувачки челик cotter поврзување линк за употреба со една влакно валчести синџири.Ладно-фалсификувани цврста конструкција за зголемена отпорност на корозија и непречено да работи без почетна водат.Висока отпорност на корозија за употреба во екстремни температура средини.Солидна ролки, линк плочи и цврсти bushings се направени од не ' рѓосувачки челик и шут peened за додаде замор сила.Ги исполнува ANSI B29.1 стандард за квалитет.

Параметри на производот