.

(20PCS) SN74CBT3251PWR IC 1-НА-8 FET MUX/DEMUX 16-TSSOP CBT3251 74CBT3251

(20PCS) SN74CBT3251PWR IC 1-НА-8 FET MUX/DEMUX 16-TSSOP CBT3251 74CBT3251

DEN 240.00

Тековен
Во магацинот.

Дел NO. : SN74 CBT3251 PWR.Пакет : 16-TSSOP.Опис : IC 1-НА-8 FET MUX/DEMUX 16-TSSOP.Дел NO. : SN74 CBT3251 PWRPackage : 16-TSSOPDescription : IC 1-НА-8 FET MUX/DEMUX 16-TSSOPSupplier : SICSTOCKType : FET Мултиплексер/Demux Circuit : 1 x 1 : 8 Independent Кола : 1 Current - Излез Висока, Ниска : 15m A, 64m AVoltage Снабдување со Извор : Еден Supply Voltage - Набавка : 4.5 V ~ 5.5 VOperating Температура : -40°C ~ 85°CMounting Тип : Површината Mount Supplier Уред Пакет : 16-TSSOP.

Параметри на производот