.

ЗОШТО-YUE Етикета Производител на Топлинска Мини Bluetooth Пренослив Печатач 80mm Безжична Приемот Етикета Произведувач на Машина Принтери за Телефонот за Етикетирање, П?

ЗОШТО-YUE Етикета Производител на Топлинска Мини Bluetooth Пренослив Печатач 80mm Безжична Приемот Етикета Произведувач

DEN 1706.40

Тековен
Во магацинот.

Со стабилна производство, комерцијални етикета печатач е издржлив и може да се користи за долго време.Кориснички печати ја главата може да stably печати.Напредни термички директни технологија овозможува оваа етикета печатач за да печатите без тонер или мастило.Овој високо-брзински термички печатач е полесно да се работи, постабилна и економичен.Со интелегентни хартија се врати на функцијата, за нашите етикета печатач може да се прилагоди на позицијата автоматски и прецизно, што го прави целиот процес, брз и лесен.Вие освои ' t отпад во секое парче на хартија, бидејќи автоматското индукција позиционирање може да потврди дека секое парче од етикетата труд е печатен правилно.Преносни и таписерии со високо-квалитетни материјали, етикета печатач е издржлив и текстура.Адаптерот е изградена-во, така што тоа може да се избегне неред на надворешни полначот и да се намали ситуации на приклучување во, и надвор, што е побезбедно и полесно да се движат во текот на периодот. *Како да поврзете Bluetooth со телефонот ?1.отворете нашите печатење стан во вашиот phone2.во апликацијата, одберете bluetooth на printer3.поврзете го bluetooth4.може да се печати од телефонот преку bluetooth Note: не може да се најде на bluetooth печатач во телефонот поставување ,не може да се поврзе со bluetooth во амбиент,само може да поврзете bluetooth во нашата app Internal Меморија : 32 MBMax.Резолуција : 203dpi Dot Матрица Печатач Тип : Универзална билет printer Application : За Commercial Use : Термички Printer Print Брзина : 16ppm Function : Безжичните Термички bluetooth печатач.

Параметри на производот