.

1.2 v 600mah ААА Ni Мз Батеријата, Батерија за Часовник за Аларм Led Мини Светилка Фан,1pc

1.2 v 600mah ААА Ni Мз Батеријата, Батерија за Часовник за Аларм Led Мини Светилка Фан,1pc

DEN 455.76

Тековен
Во магацинот.

Квалитетот челик школка, многу цврсти и издржливи, ефикасно да го спречува батеријата од протекување, животната средина пријателски, тестирани под строга контрола на квалитетот стандарди.Стабилни перформанси, мала внатрешна отпорност, не "меморија ефект".Висока енергетска густина и долг полнење циклуси се направи идеален за долгорочна секојдневна употреба.Широко се користи на часовникот за аларм, LED светилка, калкулатор, безжични врата, велосипед светлина, дигитална камера, моќ банка, далечински управувач, мини фан.Исто така познат како AAAA, MN2500, E96, LR61, 25 A-U2, LR8 D425, НА6, E96 BP2. "Батерија Тип : AAAAChemistry : Ну-MHNominal Напон : 1.2 VCapacity : 600m Ah Charging Кругови : Над 500 times Net Тежина : Околу 7g/0.25 oz Size(H*D) : За 39.6x8.4mm/1.56x0.33"".

Параметри на производот