.

Shiwaki DC12V Преносни Мини HiFi Стерео Засилувач Дома Автомобил Возило Аудио Засилувач, Црвена

Shiwaki DC12V Преносни Мини HiFi Стерео Засилувач Дома Автомобил Возило Аудио Засилувач, Црвена

DEN 335.28

Тековен
Во магацинот.

01%, обезбедување на вас совршен аудио квалитет.Опис : - Ако имате радио, MP3 или други стерео систем во прилог на вашиот автомобил или мотор, се одличен звук во движење со овој 2.Мини големина и лесно да го инсталирате , совршено се вклопува за автомобил, мотор или брод. - За MP3, CD player текст . - Одлична за употреба на вашето возило или вашиот дом.Ако имате радио, MP3 или други стерео систем во прилог на вашиот автомобил или мотор, се одличен звук во движење со овој 2.1 Channel Hi-Fi засилувач кој е исто така одлична опција за поврзување со вашиот домашен театар или систем за забава.Одлична за употреба на вашето возило или вашиот дом.01% - Јачина на бучава сооднос : 75dbi - Отпорност : 4Ω - Номинална напон : 12 V - Номинална моќност : 20 W - Номинална фреквенција : 20-20 KHZ - Кодирање чип тип : AB класа - Интерфејс : РКА - Тековната барање : 2 A или more Package Вклучува : 1 Парче Hi-Fi Засилувач (Без Адаптер). - Мала тежина, овозможува целосна контрола на вашиот волумен, treble и бас излез.

Параметри на производот

- Type:
Retracting amplifier
- Size:
100x90x40mm
- Distortion rate:
0.01%
- Signal to noise ratio:
75dbi
- Impedance:
- Rated voltage:
12V
- Rated power:
20W
- Rated frequency:
20-20KHZ
- Coding chip type:
AB class
- Interface:
RCA
- Current requirement:
2A or more
Package Includes:
1 Piece Hi-Fi Amplifier (Without Power Adapter) :