.

TIANPOOK H11/H8/H9 led Светлата Светилки - Најсветлиот 70W ,12000 Lumens Халоген Замена ,6000K Кул Бело Екстремно Светла ,IP68 Водоотпорен ,Пакување од 2

TIANPOOK H11/H8/H9 led Светлата Светилки - Најсветлиот 70W ,12000 Lumens Халоген Замена ,6000K Кул Бело Екстремно

DEN 382.56

Тековен
Во магацинот.

ВИСОКА ОСВЕТЛЕНОСТ : На H11/H8/H9 LED Светлата Сијалица е 3 пати посветла од халоген светилки.Топ Автомобилската-Одделение LED чипови со 70 W, 12,000 LM по пар, 6000 K кул бело.МИНИ ГОЛЕМИНА : 1 : 1 халоген големината на дизајнот, а не на поларитетот, plug-and-play, само треба 10 минути инсталација време.ПОДОБРО ЗРАК ШЕМА : Совршено имитира оригинални халоген зрак шема, со 360° Прилагодливи Зрак, светлината излез концентрирани на патот, обезбедувајќи поширок агол и подалеку спектар на светлина.Без отсјај на идване сообраќај, нема темни дамки, безбеден и сигурен.ПОДОЛГО ТРАЕЊЕ : Со интелегентни температура контролирање на системот, 12,000 ВРТЕЖИ во минута турбо кул вентилатор обезбедува супер топлина дисипација капацитет, цел живот ќе се продолжи со повеќе од 50.000 часа.НАПОМЕНА : филтер систем не може да биде 100% точни и ажурни.Ако не сте сигурни дали овој производ е компатибилен со вашиот возило, ве молиме pop-up хауба за да ја проверите дел број или за да ги проверите на интернет.ИМЕ на ПРОИЗВОД : K17. INOUT НАПОН : DC 9-24 V.РАБОТАТ на струјата : 4.5 А. СВЕТЛОСЕН ФЛУКС : 12000 LM.INSTALLASION МЕТОД : LOSSLESS ИНСТАЛАЦИЈА.ПРОИЗВОД МОЌ : 70 W.ТЕМПЕРАТУРА НА БОЈАТА : 6000 K.ЖИВОТОТ SPANPRODUCT : 50000 H.

Параметри на производот