.

8 Форма Плетење Наѕира Постави и Пената Топката Weaver

8 Форма Плетење Наѕира Постави и Пената Топката Weaver

DEN 1631.76

Тековен
Во магацинот.

Добар Комплет за деца и возрасни да бидете повеќе креативни занаети проект.Со пената топката weaver, може да се направи кадифен топки лесно, додадете повеќе декорација.Погоден за ткаење на шалови, капи, shawls, ќебиња, windbreakers, итн.Лесен за употреба и задржете, голема плетење алатка за почетници и Занаети Љубовник.Комплет вклучува : 8 форма плетење loom, пластични игли, капчиња кука, шуплива цевка, 4 големини pompom создателот.Опис : - Комплет вклучува : 8 форма плетење loom, пластични игли, капчиња кука, шуплива цевка, 4 големини pompom создателот. - Погоден за ткаење на шалови, капи, shawls, ќебиња, windbreakers, итн. - Со пената топката weaver, може да се направи кадифен топки лесно, додадете повеќе декорација. - Лесен за употреба и задржете, голема плетење алатка за почетници и Занаети Љубовник. - Добар Комплет за деца и возрасни да бидете повеќе креативни занаети проект.Спецификација : - Материјал : Пластика - Плетење Loom Големина(L x W x H) : Прибл. 62.3 x 25.3 x 3.4 cm / 24.53 x 9.96 x 1.34 инчен - Пластични Игли Должина : Околу. 7.1 cm / 2.80 ад - Капчиња Кука Должина : Околу. 12.8 cm / 5.04 инчен - Шуплива Цевка(D X L) : Прибл. 0.7 x 12.5 cm / 0.28 x 4.92 инчен - Pompom Создателот Дијаметар : 8cm/3.15 инчен; 6cm/2.36 инчен; 4cm/1.57 инчен; 3cm/1.18 inch Package Вклучува : 1 Сет за Плетење Loom Kit4 Парчиња Пената Топката Weaver Note : дозволете малку големина грешка поради прирачник за мерење.Ве молиме да се потсети дека поради светлосни ефекти и набљудувачите brightness/contrast settings итн, објектите боја може да биде малку поинаков од слики.Ве молиме да се разбере.

Параметри на производот

- Material:
Plastic
- Knitting Loom Size(L x W x H):
Approx. 62.3 x 25.3 x 3.4cm / 24.53 x 9.96 x 1.34inch
- Plastic Needles Length:
Approx. 7.1cm / 2.80inc
- Crochet Hook Length:
Approx. 12.8cm / 5.04inch
- Hollow Tube(D X L):
Approx. 0.7 x 12.5cm / 0.28 x 4.92inch
- Pompom Maker Diameter:
8cm/3.15inch; 6cm/2.36inch; 4cm/1.57inch; 3cm/1.18 inch
Package Includes:
1 Set Knitting Loom Kit :
4 Pieces Fluff Ball Weaver :
Please allow a little size error due to manual measurement. :
Please be reminded that due to lighting effects and monitor's brightness/contrast settings etc, the item's color may be slightly different from the pictures. Please understand. :