.

AOK -УЛ Заверена - Црвена Излез Знак Итни Светлина 120-277V со Прилагодливи Две LED Глави и Батеријата Backup - 1Pack

AOK -УЛ Заверена - Црвена Излез Знак Итни Светлина 120-277V со Прилагодливи Две LED Глави и Батеријата Backup

DEN 863.76

Тековен
Во магацинот.

Итни Функција - Со вграден-во 3,6 V никел кадмиум батеријата, кога возилото се случува, излезот знак на итни светла ќе светне.Тоа може да работи за повеќе од 90 минути, кога на власт е исклучено, така што ќе има доволно време за безбедно evacuate и се укажува на насоката за вас.НИ Стандард - УЛ наведени.Направени на Вбризгување-украсениот термопластични ABS домување, нашите излез знак со итни светла обезбедува безбедно и издржлива работа, не е лесно да се оштети и погоден за влажни локации.Две Инсталација Методи - Ѕидот и таванот mountable, прилагодлив светилка глави овозможи led излез светла за да се посочи во било која насока сакате. 120 V-277 V универзални AC напон операција.Широка Примена - Ова комерцијални излез знак е одлично за поставување на вратите, трговски центри, болници, училишта, кина, завод за градење и магацини и др.Силна Пакување - Ние се надградува на пакувањето, со цел заштита на производот без да бидат оштетени за време на транспортот.Сите додатоци (светлина глави се вклучени) се во внатрешноста на излезот знак, можете да ги видиш сите од нив, кога ќе се отвори на светлината капак.

Параметри на производот