.

Othmro Нитрилна Гума O-Прстени 20mm OD 14mm ID 3мм Ширина, Метрички Запечатување Заптивка, Пакет на 5

Othmro Нитрилна Гума O-Прстени 20mm OD 14mm ID 3мм Ширина, Метрички Запечатување Заптивка, Пакет на 5

DEN 153.36

Тековен
Во магацинот.

[Лесен за Употреба]-Овој нитрилна гума (NBR) запечатување прстен има отпорност на триење, притисок на корозија, висока температура отпор, масло отпор и водоотпорен прстен печат.Имаме различни дебелини и големини за да изберете од. [Примена]-Гума O-прстени се користи главно за напојување, контрола кутии, универзален приклучок за кабелот за напојување заштита, електрични апарати, мотори, алатки, автомобили, камиони, приколки, електронска опрема, играчки, велосипеди, RVs, чамци, пумпи, мебел, итн.78" Внатрешен дијаметар : 14mm/0.Нитрилна Гума O-Прстени Опис : 1.Технички Параметри : Бренд : Othmro Надворешниот дијаметар : 20mm/0.[NBR О-прстен]-NBR со добри механички својства и висока отпорност на абење. Гумени прстен има крајната флексибилност, и ултра-флексибилна структура и ултра-дебел ѕид дизајн претставуваат долгорочни услуга и издржливост.Нитрилна гума е подложно на acetone, етер, естер, озон, сончева светлина и атмосферски, па затоа не треба да се користи во озонската-производство на мотори, опрема за заварување или апликации кои се изложени на ултравиолетова светлина. Нитрилна гума (NBR) ги има карактеристиките на antistatic, масло отпор, УВ отпор, термичка отпорност, отпорност на абење, издржливост и долг животен век.Таа има добра отпорност на многу нафта, маснотии, хидраулично масло, алкохол, минерални масла и маснотии. [Кружен пресек]-На нитрилна гума О-прстен е круг, и пресек е тркалезна.Дизајнирани за различни запечатување апликации.

Параметри на производот